OST Tendon

Ścięgno jest mocną i odporną strukturą włóknistej tkanki łącznej, której zadaniem jest przekazywanie sił z mięśnia do kości i stawianie oporu podczas kontrakcji mięśnia. Ścięgna mogą być otoczone przez różne struktury: włókniste pasma, pochewki maziowe, pochewki wokół ścięgnowe, kaletki ścięgnowe. Przeciążenie lub nieodpowiednie napięcie może powodować zapalenie i/lub zmiany degeneracyjne ścięgna prowadzące do bólu oraz utraty funkcji. Nawilżanie ścięgna może zmniejszyć ból, poprawić funkcję ścięgna i zmniejszyć możliwość powstawania zrostów.

Z powodu swoich nawilżających i wiskoelastycznych właściwości OST Tendon sprzyja ślizganiu się ścięgna oraz fizjologicznym procesom naprawczym. Dodatkowo, z powodu jego wielkocząsteczkowej sieci, OST Tendon hamuje swobodne przemieszczanie się komórek i cząsteczek zapalnych.

OST Tendon jest przezroczystym roztworem naturalnego i wysoko oczyszczonego hialuronianu sodowego, otrzymanego w procesie  fermentacji i wolnego od białek zwierzęcych. OST Tendon zawiera także mannitol, zmiatacz wolnych rodników, który wspomaga stabilizację łańcuchów hialuronianu sodowego. W badaniach biokompatybilności OST Tendon okazał się być szczególnie bezpieczny.

Powinny zostać zachowane zasadnicze środki ostrożności związane z iniekcjami okołościęgnowymi i do pochewek ścięgien. Należy prawidłowo wstrzyknąć OST Tendon do pochewki ścięgna lub wokół chorego ścięgna, w razie potrzeby pod kontrolą urządzeń do obrazowania medycznego.

Źródło: www.trbchemedica.pl

Facebook